21,00zł

Sok z Kalanchoe Pinnata

Sok z Kalanchoe Pinnata 100ml

Sok z oryginalnej Kalanchoe Pinnata! Jako jedyni w Polsce możemy zaoferować Państwu sok z tej rośliny. W Polsce nazwę "Kalanchoe Pinnata" błędnie wiele osób, hodowców, a nawet poważnych instytucji nadaje innej roślinie  - "Kalanchoe Daigremontiana".  

Kalanchoe Pinnata rosnąca w klimacie tropikalnym używana jest od setek lat przez tamtejszych zielarzy a także lekarzy. Potoczne nazwy tej rośliny w zależności od wysp na jakich występują to: Air plant, coirama, clapperbush, floppers green love, life plant, cathedral bells. Liście oraz sok z nich wykazują silne właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze -dzięki czemu wspaniale regeneruje wszelkiego rodzaju zmiany skórne.

 

Działanie kalanchoe pinnata

Właściwości i zastosowanie Kalanchoe Pinnata:

Jak wykazują przeprowadzone przez nas badania fizykochemiczne Kalanchoe Pinnata zawiera dwu krotnie więcej cynku, 10 krotnie więcej manganu, 2 x więcej boru niż Kalanchoe Daigremontiana czyli Żyworódka Pierzasta. 

Z naszych obserwacji kalanchoe Pinnata przy zastosowaniu wewnętrznym sprawdza się tylko w niektórych przypadkach. 

Zdecydowanie jej największa zaletą jest działanie zewnętrzne szczególnie przy:

 • zmianach skórnych
 • niektórych typach łuszczycy
 • róży
 • wrzodach
 • czyrakach, trądziku
 • oparzeniach
 • ukąszeniach
 • bólach zęba, ucha
 • stłuczeniach
 • bólach reumatycznych
 • opuchliznach/obrzękach
 • pieczeniach i swędzeniach oczu

 Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnych, oczyszczającym rany i owrzodzenia z obumarłych komórek Kalanchoe Pinnata znalazła zastosowanie w chirurgii, stomatologii, ginekologii oraz kosmetyce. Jej właściwości regenerujące są szczególnie cenne w obecnym czasie, gdy wiele drobnoustrojów uodporniło się na działanie antybiotyków. Poza tym wiele osób ma alergie na niektóre antybiotyki i wtedy doskonale sprawdzają się metody naturalne.

Sposób użycia

Jak stosować sok z Kalanchoe Pinnata:

 • Zmiany skórne, swędzące, piekące oczy smarować kilka razy dziennie (w celu odpowiedniego wchłonięcia soku w głębsze warstwy skóry należy 3 krotnie raz po raz smarować dane miejsce!). Nie zakraplać do oczu gdyż sok jest konserwowany spirytusem (aethanolum).
 • Przy dolegliwościach uszu - zakroplić kilka kropli soku do ucha oraz smarować skórę za uchem. Czynność powtarzać do zlikwidowania dolegliwości.
 • nadwrażliwe dziąsła, paradentoza - przytrzymać jak najdłużej sok w miejscu zapalenia, potem wypluć. Czynność powtarzać wielokrotnie w ciągu dnia.
 • bóle reumatyczne stawów - robić okłady na kilka godzin z soku lub smarować wielokrotnie w ciągu dnia.

Przeciwwskazania

Nie stosować wewnętrznie w czasie ciąży, a także u osób stosujących leki nasercowe lub uspakajające. 
Ze względu na zawartość alkoholu ok. 23% nie wskazane dla dzieci do użytku wewnętrznego (ew. zastosowanie skonsultować z lekarzem) 


Kalanchoe Pinnata,roślina Zioła

 

Przykład  I: zastosowanie zewnętrzne Kalanchoe Pinnata w praktyce:

Kobieta, z długo występującą niegojącą się różą na nodze wielkości od kolana do stopy,  pojawiły się dość duże zmiany  na drugiej nodze. Z badań medycznych wynikało, że jest wrażliwa tylko na penicylinę, ale osoba ta miała alergię na ten antybiotyk. W związku z tym medycyna była bezradna. W zmianie tej pojawiła się już martwica. Rany te były bardzo często polewane sokiem z Pinnaty a także robione z niego okłady. Dodatkowo w celu poprawienia krążenia w nogach zastosowano picie wywaru ze skrzypu. Róża zniknęła po 2 tygodniowym stosowaniu.


Przykład II: Rak skóry twarzy, mężczyzna 79 lat.

Zmiana nowotworowa skóry, powiększające się w miarę upływu czasu, swędząca, piekąca , boląca. W związku z tym była stosowana duża ilość przeciwbólowych,  nowotwór był leczony medycznie.
Nie można było zrobić okładów więc zmiana skórna była polewana wielokrotnie w ciągu doby.
Oprócz zewnętrznego zastosowania Kalanchoe Pinnata, podane zostały zioła do wewnętrznego zastosowania oraz ukierunkowane wyżywienie w celu podniesienia poziomu krzemu, żelaza, magnezu.
Ustąpiło swędzenie, pieczenie, bóle skóry. Można było zaprzestać podawania leków przeciwbólowych. Rana stopniowo goi się, a OB znacznie zaczęło się zmniejszać po krótkim czasie z 40 na 26. Terapia trwa nadal.

Przykład III: "alergiczne" swędzenie, pieczenie oczu
3- krotne posmarowanie raz po raz powiek spowodowało ustąpienie dolegliwości. Przez kilka dni smarowanie było kontynuowanie w celu całkowitego wyeliminowania dolegliwości.

Przykład IV: alergia na sierść zwierząt oraz środki chemiczne, swędzące zmiany na ciele oraz na powiekach.
Po pierwszym posmarowaniu (3 razy raz po raz, w celu wchłonięcia się soku w głębsze warstwy skóry), po kilku minutach swędzenie i pieczenie ustąpiło.

Ściągnięcie tej cudownej rośliny zajęło nam kilka miesięcy (w tym certyfikatu autentyczności/oryginalności rośliny. Prawdopodobnie jest to jedyna hodowla Kalanchoe Pinnata w kraju i niesamowicie rzadka w Europie. Roślina, w naszych warunkach klimatycznych dość ciążka w hodowli - wymaga bardzo wiele uwagi.  W naszych warunkach zamiera nawet w ciągu jednej doby, jeżeli ma troszkę niewłaściwe proporcje składników w glebie.

 

Kalanchoe Pinnata


Opinie Klientów o produktach Dermesa
5 z 5 Gwiazdek! Agnieszka Gdańsk,
czwartek, 21 grudzień 2017
Sklep-rewelacja! Prosiłam o szybką wysyłkę, i wszystko dotarło dzień po zamówieniu, mimo że to okres przedświąteczny. Dziękuję. Kalanchoe zamówiłam już drugi raz, mnie pomaga na ból gardła i zaczynający się katar, leczy także zmiany skórne typu wypryski. Super, warto mieć w domowej apteczce.

5 z 5 Gwiazdek! Stanisława, Huta Dąbrowa
poniedziałek, 02 wrzesień 2013
W lutym tego roku zachorowałam na różę ,miałam ją na lewej nodze poniżej kolana do kostki oczywiście leżałam w szpitalu 3 tygodnie ale mnie wypisali z niewyleczoną nogą.Żadne leki nie pomagały miałam rany na nodze i cała nogę spuchniętą i czerwoną.Dopiero w maju znajoma powiedziała mi o żyworódce .Natychmiast kupiłam Kalanchoe Pinnata na spirytusie i zgodnie z opisem zaczęłam robić okłady.Moja noga jest już zdrowa pozostało mi tylko lekkie zaróżowienie , bez żadnych ran.Szkoda że nie mam adresów Pań z którymi leżałam w szpitalu chorych na różę bo na pewno też by im pomogło.Mam jeszcze w zapasie ten soczek ale jak na razie jest wszystko ok.Gorąco polecam ten lek właśnie na tak paskudną chorobę jaką jest róża.

5 z 5 Gwiazdek! Joanna, Gdynia
sobota, 24 listopad 2012
Polecam zakupy w tym miejscu!!!!

5 z 5 Gwiazdek! Bogumił, Januszkowo
piątek, 25 maj 2012
<p>Prawdziwa, podręczna, domowa apteczka. Dziękujkę i polecam.</p>

Stron:  1  2  3  [Następny >>] 

Wyświetlono od 1 do 4 (z 9 Recenzje(i))


Pokaż wszystkie opinie (9)

Kategorie
Twój koszyk jest pusty

Dębowe Wzgórze s.c.
ul. Modlińska 161
05-135 Wieliszew
tel.: 22 782-23-20
tel.: 517 617 582


Wysyłamy kurierem:
DPD

Koszt wysyłki:
- wpłata na konto:
     14 zł
- płatność przy odbiorze:
     18 zł
- powyżej 400 zł:
     wysyłka GRATIS!